затвореници

Тројца затвореници ќе му посакаат „добредојде” на Зоран

Сопругот на убиената српска пејачка Јелена Марјановиќ, Зоран Марјановиќ, беше уапсен во саботата. Тој беше префрлен во ќелија со тројца затвореници, од кои едниот бил …

Тројца затвореници ќе му посакаат „добредојде” на Зоран Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ѕирнете во овој таен грчки остров, каде се држеле илјадници затвореници

За време на воената диктатура, позната како „Режим на полковници“, од 1967 година до 1974, островот го привлече вниманието на надворешниот свет.Островот Ларос во Егејското …

(ВИДЕО) Ѕирнете во овој таен грчки остров, каде се држеле илјадници затвореници Прочитај повеќе »

Scroll to Top