Зендаја

Зендаја е најмлада глумица со две номинации за „Еми“

Глумицата Зендаја влезе во историјата како најмлада глумица со две номинации за најдобра главна улога. Номинирана е и во категоријата на продуценти и со тоа …

Зендаја е најмлада глумица со две номинации за „Еми“ Прочитај повеќе »

(Фото) Зендаја доби восочна фигура во Лондон, а за фановите е иста Кајли Џенер

Ѕвездата од „Спајдермен“ и серијата „Еуфорија“, Зендаја пред неколку дена доби восочна фигура во лондонскиот музeј Madame Tussauds, но фановите и рекоа дека повеќе личи на …

(Фото) Зендаја доби восочна фигура во Лондон, а за фановите е иста Кајли Џенер Прочитај повеќе »

(Галерија) На премиерата на Спајдермен сите гледаа во Зендаја

Ѕвездата од „Еуфорија“, Зендаја (25) блесна на премиерата на новиот филм за Спајдермен. Друштво ѝ правеше нејзиното момче Том Хoланд, кој го игра Спајдермен. Двајцата …

(Галерија) На премиерата на Спајдермен сите гледаа во Зендаја Прочитај повеќе »

Scroll to Top