Жилиет Бинош

Жулиет Бинош ќе ја добие наградата „Гоја“ за особен придонес во шпанската кинематографија

Познатата француска актерка Жилиет Бинош ќе ја добие почесната награда „Гоја“, награда од Шпанската академија за филмска уметност за нејзиниот особен придонес во кинематографијата. Актерката …

Жулиет Бинош ќе ја добие наградата „Гоја“ за особен придонес во шпанската кинематографија Прочитај повеќе »

(Видео) И Жулиет Бинош отсече прамен од косата за поддршка на жените во Иран

Француската актерка Жулиет Бинош отсече прамен од косата во знак на протест поради смртта на Махса Амини, 22 годишна Иранка која падна во кома откако …

(Видео) И Жулиет Бинош отсече прамен од косата за поддршка на жените во Иран Прочитај повеќе »