злоставување

Мајкл Даглас се произнесе по обвинувањата за сексуално малтретирање

Актерот Мајкл Даглас ги негираше обвинувањата дека сексуално малтретирал жена пред 32 години. Претходно жената тврдела дека познатиот актер мастурбирал пред неа додека таа работела …

Мајкл Даглас се произнесе по обвинувањата за сексуално малтретирање Прочитај повеќе »

Џејмс Франко обвинет за сексуално малтретирање

Добитникот на „Златен глобус“ за најдобар актер во филмот „Disaster Artist“, Џејмс Франко, се соочува со обвинение од страна на неколку жени кои го посочија …

Џејмс Франко обвинет за сексуално малтретирање Прочитај повеќе »

Братот на поранешниот папа Бенедикт соучесник во сексуално и физичко малтретирање деца

Педофилијата е голем проблем веќе подолг период и во политичката и во верската сфера. Со децении, а особено во последно време, како што се случаите …

Братот на поранешниот папа Бенедикт соучесник во сексуално и физичко малтретирање деца Прочитај повеќе »

ФОТО: Манекенката која направи пауза поради злоставување на интернет, се врати посилна од кога било

На прв поглед Дуцки Тутх, изгледа како Барбика. Манекенката со потекло од Судан и Австралија, со својата појава, го воодушеви Инстаграм, но патот до нејзиниот …

ФОТО: Манекенката која направи пауза поради злоставување на интернет, се врати посилна од кога било Прочитај повеќе »

Scroll to Top