Зои Салдана доби ѕвезда на Холивудската патека на славните

Актерката Зои Салдана,  доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните. Зои е најпозната по улогите на Гамора во филмот „Чувари на Галасијата” и Ухура во …

Зои Салдана доби ѕвезда на Холивудската патека на славните Прочитај повеќе »