Зоран Џорлев

(Видео) „Го вратив 20 години назад во времето“, Огнен Здравковски го послушал вујко му Џорлев да ја објави новата песна „Душо моја“

Младиот пејач Огнен Здравковски деновиве ја објави песната „Душо моја“, која ја сними на крајот на минатата година. Станува збор за преработка на песната на …

(Видео) „Го вратив 20 години назад во времето“, Огнен Здравковски го послушал вујко му Џорлев да ја објави новата песна „Душо моја“ Прочитај повеќе »

(Фото) „Вујко те чувам додека сум жив“, Огнен Здравковски го истетовира Џорлев на рака

Младиот пејач Огнен Здравковски, во чест на својот починат вујко, познатиот виолинист Зоран Џорлев, на рака го истeтовира неговиот лик. „Вујче мој, додека сум жив …

(Фото) „Вујко те чувам додека сум жив“, Огнен Здравковски го истетовира Џорлев на рака Прочитај повеќе »

„Татко, другариште“, синот на Џорлев се прости од татко си со последната семејна фотографија

Семејството на Зоран Џорлев, денес се прости од познатиот виолинист. Неговиот син Наско Џорлев, ја сподели последната фотографија од целото семејство, направена пред Нова година. …

„Татко, другариште“, синот на Џорлев се прости од татко си со последната семејна фотографија Прочитај повеќе »

Scroll to Top