Зоран Рудан – Цеки

(Видео) Слушнете ја новата химна на многу скопски генерации

Пејачот и кантавтор Зоран Рудан Цеки инспириран од новата книга на авторот Зоран Спасов Ѕоф, „Џабе живиш у Скопје“ ја објави новата песна и спот …

(Видео) Слушнете ја новата химна на многу скопски генерации Прочитај повеќе »

Зоран Рудан – Цеки: Жељко Бебек го пеам оригинал, групата „Бијело дугме“ доби македонска реплика

Македонскиот пејач со неговиот бенд направија реплика од најголемиот рок ен рол бенд во некогашна Југославија, легендарните „Бијело дугме“, „Бело копче – Tribute Bijelo Dugme“. Тие се …

Зоран Рудан – Цеки: Жељко Бебек го пеам оригинал, групата „Бијело дугме“ доби македонска реплика Прочитај повеќе »

Scroll to Top