Бомбици со сирење и ореви

Состојки:
250 гр свежо сирење, 150 гр рендан пармезан, 1 лажичка балсамико оцет, 1 лажичка ракија, мелени ореви.

Подготовка:
Измешајте го свежото сирење, пармезанот и една лажичка балсамико. Додадете една лажичка ракија, повторно добро измешајте, обликувајте топчиња и валкајте во мелени ореви. Оставете да се стегне во фрижидер. Послужете ги добро изладени.

Scroll to Top