Дневен хороскоп за 2 октомври

Овен

Денес е ден во кој целосно ќе ѝ се посветите на работата. На крајот ќе стигнат посакуваните резултати. Ризикувајте во некои работи ѝ крајот ќе се исплати. Сметате дека не сте подготвени за љубовна врска со личност која живее на голема одалечена од вас. Внимавајте на здравјето и избегнувајте ја масната храна.

Бик

Во текот на денот ќе се соочите со голем број на непланирани трошоци. Ќе почувствувате дека вашата финансиска состојба ќе биде сериозно занишана. На љубовно поле работите ви се сјајни. Ви претстои идеален период за оптпочнување на нова врска. Внимавајте на здравјето и проблемите со белите дробови.

Близнаци

Треба да останете трпеливи во комуникацијата со вашите колеги и деловно опкружување. Не си создавајте дополнителни проблеми. За оние кои се во врска, денот е иделаен за прошетка и друштво со вашиот партнер. Внимавајте на здравјето. Склони сте на дебелеењето.

Рак

Имате во себе длабоко чувство кое ве загрижува поради вашата финансиска состојба. Во вас се создава голем притисок и имате потреба да направите одредени промени. Ќе се сретнете со личност која ќе ги покаже нејзините длабоки, искрени и силни чувства кои ги имала кон вас веќе подолг период. Внимавајте на здравјето и избегнувајте ги алкохолот и цагарите.

Лав

Во текот на денот очекувајте да имате големи кавги и несогласувања со вашите колеги и претпоставени. Денес не е нималку идеален ден на деловно поле. Сите знаци укажуваат на одредени проблеми и компликации. Длабоко во себе сте несигурен и тоа е причината што не можете да остварите нови љубовни познанства. Внимавајте на здравјето и проблемите со бубрезите.

Девица

Денес денот ќе ви мине монотоно. Не очекувајте никакви промени и случувања на работното место. Не се обидувајте да го промените ритамот на работа, затоа што можно е да влезете во конфликти со вашите колеги. Несигурни сте и кога станува збор за вашиот партнер. Имате силни чувства кон него, но не ви се допаѓа неговото однесување. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

Вага

Можноста да ве унапредат на работното место не смеете да ја прокоцкате. Досега сте горди на сработеното и не сакате работите да ви отидат во поинаков правец од зацртаното. Во текот на денот ќе сретнете интересна линост, со која во иднина можеби ќе влезете во подолга и ќе остварите посериозна врска. Внимавајте на здравјето и одете редовно на контрола за притисокот.

Шкорпија

За оние кои се занимаваат со приватна работа, денес е ден во кој ќе се соочите со сериозни предизвици. И на љубовно поле работите не ви се најсјајни. Комуникациите со партнерот ќе ви станат непријатни. Ве очекува тежок период на полето на љубовта. Внимавајте на здравјето и зголемете го количеството на течности.

Стрелец

Денес е ден во кој ќе се соочите со голем број проблеми и компликации. Ќе станувате се понервозен поради расправиите и несогласувањата со вашите колеги и претпоставени. Ќе ви се укаже можност да се зближите со личност која досега сте ја сметале за пријател. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на грлото и синусите.

Јарец

Денот генерално ќе ви мине без никакви проблеми. На полето на работа сè си тече во најдобар ред. И на љубовно поле коцките ви се наместени. Следува период на позитивни случувања и остварување на нови познанства. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на исхраната.

Водолија

Се наоѓате под голем притисок и многу работи ви висат над глава. Ќе имате големи недоразбирања со вашите колеги и претпоставени на работа. За време на кавгите, обидете се да останете со ладна глава. Ќе имате и недоразбирање со вашиот партнер. Двајцата сте оптеретени и почнувате да се оддалечувате. Внимавајте на здравјето. Можни е појава на главоболката и големи проблеми со стресот.

Риби

Се плашите за вашето работно место и ќе направите сè што е во ваша моќ за да го зачувате. Постојано сте под притисок од вашите колеги и шеф. Соочени сте со големи предизвици на ова поле. На љубовно поле работите се подобри. Ве очекува период во кој ќе успеете да остварите убав и искрен разговор со саканата личност. Внимавајте на здравјето, можно е да ве мачи несоница.

 

 

Scroll to Top