Двојникот на Мајкл Џексон објави селфи и ги збуни фановите

Кралот на поп-музиката Мајкл Џексон почина на 25 јуни 2009 година, но фотографија од него направена пред две недели се појави на социјалните мрежи, ги збуни корисниците и фановите на пејачот.

Иако изгледа дека Мајкл позира во огледалото со мобилен во рака, тоа не е тој. Станува збор за човек кој се претставува како Фабио Џексон, а неговиот изглед неверојатно потсетува на легендарниот пејач.

@officialfabiojackson ❤️ #cupid ♬ cupid – sio

Поради сличноста со Џексон, Фабио (28) создаде вистинска армија од обожаватели на социјалните мрежи, а на Тик ток го следат речиси 11 милиони луѓе.

Често објавува видеа во кои го имитира пејачот и собира многу лајкови.

Откако поединци го нападнаа дека направил пластична операција само за да личи на Џексон, Фабио сподели фотографија од детството за да докаже дека отсекогаш бил таков.

@officialfabiojacksonWhen I was performing for Bryan Michael Stoller live on tiktok.

♬ original sound – Fabio Jackson

Тој тврди дека неговата сличност со кралот на попот е природна и не е резултат на шминка. Тој вели дека има проблем со кожата, болест наречена витилиго (губење на пигмент), а Мајкл ја имал истата болест.

Scroll to Top