Ермал Мета и Фабрицио Моро ќе пеат за Италија на Евровизија

By

Победници на 68. издание на музичкиот фестивал Сан Ремо се Ермал Мета и Фабрицио Моро. Тие ја испеаја песната Non mi avete fatto niente, со која ќе настапат на Евровизија во Лисабон како претставници на Италија.

Македонската телевизија ќе го објави нашиот претставник во текот на оваа недела.

Ќе ви се допадне