(Фото) Мисица го тешеше Роналдо по мечот со Србија

By

Билјана Драгаш од Нови Сад или Мис Билјана како што ја нарекуваат на „Инстаграм“, го пречека најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, по мечот со Србија од пред неколку дена.

Таа ја користи секоја ситуација кога Португалецот ќе дојде во Белград за да се сретне со него. Така беше и овој пат. На Билјана нема проблем со посебните мерки за безбедност, поради кои на обичните фанови им е потешко да дојдат до фудбалерот.

Билјана го пречека нервозниот Роналдо, кој беше љут по мечот со Србија, затоа што не му беше признаен погодокот. Играчот на Португалија, во знак на протест ја фрли и капитенската лента.

„Заљубена сум во него. Веројатно и тој го има сватено тоа. Би сакала да имам некоја афера со него, но… Тој изгледа како мачо, полн е со позитивна енергија. Ми се допаѓа како шета, како ми приоѓа. Мажествен е и ми се допаѓа секое негово движење. Посебно ми се допаѓа тоа што го остава срцето на теренот“, вели Билјана.

Мис Билјана, објави заедничка фотографија од нив двајцата по мечот,  на која Роналдо изгледа среќен во нејзиното друштво.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Ninjala 2D Cartoon Anime (Dub) anime episode 5 online free at https://animedao.nl anime sites

Watch Lagrange: The Flower of Rin-ne Episode 00 Episode Full

Elf Princess Rane Episode 2

Website https://kissanime.mx: Watch Inu X Boku Secret Service Special (Dub) kissanime Episode Full kissanime site closed

Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/kissanimemx