Фотографии поради кои ќе сакате да го посетите Лондон

Лондон е еден од најубавите градови во Европа. Овие преубави фотографии од кралскиот град на Темза ќе направат да посакате да го видите градот во живо.

Салата „Хинз“ во Природоисторискиот музеј

Највисоката зграда во Лондон, „Шард“

Катедралата „Св. Павле“, сликана во пролет

Изгрејсонце и Тауар бриџ

Поглед кон Бакингамската палата од паркот „Сент Џејмс“

Поглед низ руините на Сент Данстан

Поглед кон врвот на стаклената зграда позната како „Геркин“

Кралската ботаничка градина

Кулата на кралицата Елизабета во која се наоѓа познатото ѕвоно Биг бен

Стари телефонски говорници во Ковент гарден

Централни скали во музејот „Тејт Британ“

Поглед на Лондон од зградата „Шард“

Лондонски канал

Централната џамија во Лондон, фотографирана од паркот „Риџент“

Војник чувар пред Бакингамската палата

Оксфорд-циркус сликан од дрон

Есен во паркот „Риџент“

 

Scroll to Top