Хороскоп за 16 ноември: зголемување на платата за Бикот, флерт за Водолијата

By

ОВЕН
Сите чекори кои ќе ги превземете, претходно добро анализирајте ги да не ви се случи некоја грешка. На работа се можни тензии поради несогласување. Заборавите на минатото, особено ако веќе имате нова врска. Здравјето е добро.

dobivaj vesti na viber

БИК
Не сте сигурни дека луѓето ве ценат доволно. Посебно оние за кои правите поголеми работи и отстапки. На работа ве чека некоја подобра позиција или некое зголемување на платата. Околу љубовното поле, направете долгорочни планови. Ви недостасува повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ
Постои можност некои ваши блиски луѓе, пријатели, да ви приближат една личност. Ако сте во брак, може да имате проблеми поради трети лица. Не сте задоволни од финансиите на работното поле. Покачен крвен притисок.

РАК
Доколку работите со странство, може да се надевате на одличен работен ден, но и забава после тоа. За да успеете во нешто, навистина треба добро да се посветите. Може да се заинтересирате за личност која целосно е спротивна од вашите поранешни партнери. Болки во зглобовите.

ЛАВ
Ќе се трудите да ги проширите своите сознанија за да бидете што подобри од она со кое се занимавате. Со партнерот ќе водите сериозни разговори. На работа ќе се потпирате на мислењата на постарите колеги. Конзумирајте повеќе течности.

ДЕВИЦА
На моменти ви се чини дека сте немоќни да влијаете на развојот на случувањата, но набрзо ќе се стабилизирате. Немојте да се расфрлате со пари периодов. Партнерот може да има осцилации во однесувањето. Проблеми со варењето на храната.

ВАГА
Генерално секој вид комуникација денеска ќе тече отежнато и ќе ви внесува немир. Пуштете овој ден да мине без тензии. Плаќајте ги сметките на време. Лесно ќе започнете караница со партнерот доколку нешто ви се спротивстави. Главоболка е можна.

ШКОРПИЈА
Бидете внимателни денеска, особено кога љубовта е во прашање. Не водете блиски разговори со луѓе кои не ги познавате. Некои груби реченици оставиле трага врз вас, можеби со разговор ќе ја ублажите ситуацијата. Помалку сте мрзеливи на работа, и тоа е видливо. Здравјето е стабилно.

СТРЕЛЕЦ
Ќе сакате денеска да ве опкружува многу љубов и топлина, па ќе се посветите на својот дом и семејството. Ќе уживате во вниманието на вашиот партнер. Ситуацијата со финансиите е подобра од претходно. Стомачни тегоби.

ЈАРЕЦ
Ќе ви годи да бидете опкружени со луѓе кои се запознаени со сите случувања. Ќе се дружите со вашите пријатели. Денеска може да дојдете до идеја да направите исчекор на работа. Оние кои се во врска, ќе немаат многу време за партнерот. Здравјето е главно добро.

ВОДОЛИЈА
Голем дел од денот ќе имате одлична концентрација, и тоа е она што ќе ви помогне да бидете ефикасни на работа. Приватен бизнис или работа од дома може да ви донесе добра заработувачка. Немојте да се додворувате на личност која е многу помлада од вас. Болки во нозете.

РИБИ
Интиуцијата денеска може да ви зборува едно, а разумот нешто друго. Ќе се води вистинска борба во вас. Немојте да се експонирате премногу на работа. Во љубовта не очекувајте ништо посебно ако сте во врска. Слободните имаат шанса да се изненадат од нечие внимание. Проблеми со забите.

Ќе ви се допадне