Каков е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак

Секоја жена замислува идеален маж и се труди да го пронајде. Па, кој е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак?

Иако фантазираме за совршени мажи, тоа често не го добиваме. Сепак, тоа не значи дека не сме задоволни со нашите партнери. Компромисот вреди злато, ако знаете како да го направите. Па, каков треба да биде вашиот принц на бел коњ според вашиот хороскопски знак?

Кој е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак?

Овен
Жените Овен сонуваат за силен, темпераментен и сексуален партнер кој ќе ви го одземе здивот и во кревет и во животот. Сепак, кој навистина може да се натпреварува со жена во овој знак? За да не преземате се на себе, научете да се опуштите и да му препуштите на партнерот некои навистина важни задачи.

Бик
Бикот сонува за непредвидлива романса со скапи ресторани и изненадувачки излети во лимузина со шампањ. Сепак, она што навистина им треба на жените во овој знак се мажи со стабилни примања и скапи набавки. Во секој случај, не го измачувајте партнерот со поплаки дека ви е досадно. Подобро најдете си егзотично хоби.

Близнаци
Жените Близнаци сонуваат за креативни и весели мажи со кои можат заедно да ги остварат своите соништа. Најчесто им се потребни телефонски повици и пораки неколку пати на ден. Ако најдете маж кој не е подготвен за ова, обидете се да го префрлите вниманието на активни спортови бидејќи ќе има многу повеќе шанси да се сретнете со партнерот.

Рак
Претставниците на овој знак сонуваат да се најдат во рацете на силни, грижливи и штедливи мажи. Сепак, жените често ги извршуваат овие функции самостојно и добиваат домашен, неамбициозен, но верен и љубовен партнер. Обидете се да си дозволите да бидете безгрижни и мрзеливи до 12.

Лав
Лавиците сонуваат за богат и славен маж. Сакаат мажите да им подаруваат скапи подароци и да ги разгалуваат на секој можен начин. Сепак, тие имаат тенденција да се заљубуваат во згодни лидери кои често се мрзливи, премногу заљубени во себе и рано се откажуваат од своите и вашите амбиции. Затоа, при изборот, размислете кој навистина сакате да го видите покрај себе.

Девица
Девиците сонуваат за дискретни, деловни и интелигентни независни мажи кои ќе ве ценат. Веднаш гледаат дали партнерот им одговара или не, па разочарувањето се случува многу поретко, за разлика од другите претставници на знакот. Тие навистина можат да споделат совети како да го изберат вистинскиот маж.

Вага
Вагите сонуваат за модерен, образован маж од високото општество. Сепак, речиси е невозможно да се најдат такви мажи, па жените од овој знак често ќе се прилагодуваат на она што им е достапно. Сепак, би било фер да споделите со партнерот што навистина очекувате од него.

Шкорпија
Сонуваат за верен маж со кој ќе можат да го поминат остатокот од животот. Шкорпиите сонуваат за вистински маж на кој не е грев да му се потчини, но во потрага по својот идеал постојано наидуваат на тирани и насилници. Најдобро би било да не одите во крајности и веднаш да ја прекинете врската на првото црвено знаме.

Стрелец
Жените во овој знак фантазираат за оптимист маж кој е страсно вљубен во патувањата бидејќи и самите не можат да го замислат животот без авантура. Меѓутоа, во реалноста тие се задоволуваат со третокласни авантури. Она за што овие жени треба да бидат свесни е дека животот ќе стане многу поинтересен доколку си најдете подобра цел, а мажот што ќе го изберете ќе стане сигурен сојузник на патот кон неа.

Јарец
Жените под овој знак сонуваат за репрезентативни, моќни мажи со висок статус покрај кои ќе се чувствуваат како вистински дами. Меѓутоа, проблемот настанува бидејќи каков успех и да постигне нивниот маж, никогаш нема да им биде доволен. Задоволни се со стабилен и удобен живот, како и со внатрешно чувство на супериорност над другите.

Водолија
Нивната креативна личност со зголемена чувствителност постојано бара необична личност. Тешко е да се најдат такви партнери, но Водолиите се способни да создадат бајка дури и со најобични и неинтересни личности. Нивната енергија е доволна за секого, но не заборавајте да имате милост кон партнерот кој не може да го следи.

Риби
Рибите сонуваат за сигурен маж кој ќе се грижи за нив и ќе им даде можност да бидат слаба жена. Сепак, тие ќе се прилагодат на партнер кој не секогаш ги исполнува нивните очекувања, но на него може да се потпре во повеќето случаи. Во ред е што дури и ако не се чувствувате како слаба жена, се однесувате како да сте за да го добиете она што го сакате.

Scroll to Top