Најдобрата професија според хороскопскиот знак

Овен
Вие едноставно не сакате канцелариска работа. Имате многу страсна енергија што би се изгубила седејќи зад бирото. Имате природна способност да водите, иако може да бидете малку импулсивни. Работните места кои бараат малку сила и лидерство се најдобри за вас. Ако не сте супер-атлетски тип, идеално за вас е работа што дозволува движење, разновидност и патување со можност за високи позиции.

Бик
На овој знак потребна му е стабилност и рутина. Вие сте добри во можноста да предвидите што точно се случува и кога можете да имате план А, Б и Ц. Работата во канцеларија одговара на вашата брзина или нешто што го вклучува вашето око за прецизна креативност. Работа како дизајнер на ентериер има комбинација на креативност и предвидливост што би ви одговарало убаво.

Близнаци
Ви се допаѓа кога можете целосно да го контролирате вашиот живот и да можете да правите што сакате со него. Имате многу енергија и умеете да бидете многу добри на зборови. Новинарството и поезијата можеби добро ви одговараат. Самовработувањето е идеја што може да ви овозможи креативно да се изразувате, а во исто време да бидете и сам свој шеф.

Рак
Ракот е емпатичен и емотивен и успева да им помогне на другите. Вие сè уште задржувате некои од карактеристиките на водата, па законот и медицината може да бидат премногу непријатни за вас. Би било одлично за вас да предавате на училиште или колеџ. Сакате да го гледате туѓото напредување и издигнување заради помошта што им ја пружате, а идеално е да гледате како мали деца растат во интелигентни возрасни.

Лав
Вие напредувате во центарот на вниманието и некои од најдобрите работни места за вас се правото и политиката. Овие работни места можат да бидат многу стресни, но ви овозможуваат да бидете под очите на јавноста. Славата на поп-културата исто така добро ќе ви одговара, на пример на социјалните мрежи.

Девица
Аналитичкиот ум на Девицата е многу погоден за финансирање, истражување и започнување нови бизниси. Вашиот детално ориентиран ум значи дека добро се фокусирате на вашата работа, а не на мислењата на другите. Вие исто така не мора да бидете лидер на голема група, но може да направите проекти од помал обем многу добро.

Вага
Вагите се најпогодни за правни области. Во вашите дневни настани се потпирате на рамнотежата, правдата и вистината. Добри сте во изразувањето. Вие сте одличен член на тимот, но во исто време и сами многу добро функционирате. Поседувате нешто софистицирано што ве придружува во сè што правите.

Скорпија
Вие сте убави и драматични души. Не прифаќате критики, но сакате да бидете центар на сè кога станува збор за репутација. Добри би биле во центарот на вниманието. Промотори, маркетинг и презентација се професии во кои одлични ќе се снајдете.

Стрелец
Имате бесконечна количина на енергија. За разлика од Лавот, вие не се обидувате да бидете во центарот на вниманието. Потребна ви е креативност и флексибилност во животот. Пилот, стјуардеса, новинар, па дури и каскадер може да бидат забавни и уникатни работи што ќе ви го исполнат чувството за авантура.

Јарец
Идеални сте за деловниот свет. Имате одлично чувство за лидерство и став без граници што е токму она што им е потребно на многу компании. Успевате самостојно и како непосреден член на тимот. Вие сте погодни за менаџерски позиции во големи компании.

Водолија
Во вашата природа е да ги доведувате во прашање и да ги поместите границите на типичен план за живот. Но, бидејќи општеството верува дека парите ви се важен сегмент од вашиот живот, неформалната работа и технолошката индустрија се добри за вас. Тие повикуваат на иновации и социјален активизам што ги задоволува вашите вродени потреби на Водолија.

Риби
Веројатно сте најсимпатичните од сите хороскопски знаци. Веројатно веќе сте природен терапевт за вашата група пријатели. Вашиот увид во човечкиот ум и длабокото разбирање на емоциите ве прават совршени за студирање психологија на кое било ниво – без разлика дали сте советник, терапевт, психолог или психијатар.

Scroll to Top