Почина легендата на Вардар, Ванчо Трпески

By

На 87-годишна возраст почина легендата на ФК Вардар, Ванчо Трпевски. Тажната вест ја објави неговата ќерка пејачката Искра Трпева.

dobivaj vesti na viber

„Каква големина од човек беше ти. Кои зборови да ги кажам да ја опишат твојата добрина, професионализам, а пред се зборот родител. Дел од мојата душа и срце отиде со тебе. Ти благодариме што беше наш татко. Патувај со ангелите, тебе само таму ти е местото. Те сакаме многу. Ти тоа го знаеш. Последното испраќање на нашиот татко и сопруг ќе биде на градските гробишта Бутел на 31.12 во 11 часот. Почивај во мир татичко“, рече Искра.

Ванчо Трпевски беше фудбалер и тренер на Вардар, а како селектор работеше во младински македонски селекции.

Ќе ви се допадне

online anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime. biz Attack on Titan Season 3

4Anime Tokyo Ghoul Episode 10

4Anime Dragon Ball (Dub) Episode 145

anime online 4Anime One Piece

Naruto Episode 219

tải go88