(Видео) Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

By

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски, на неговиот фејсбук-профил објави видео од јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу, кој ја пее песната „Македонско девојче“. Благој вели дека Казухиро песната ја снимил во Токио и дека тој е голем пријател на Македонија. Видеото со песната на Јонче Христовски, а која е посветена на ќерката на Виолета Томовска, беше објавено вчера на Јутјуб.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX my hero academia animeflix: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://animeflix.nl/m/RVJ1) Episode 20

WCOStream dubbed anime: Dragon Ball Super (Dub) Episode 131