(Видео) Тони Андреев препеја песна од Саша Ковачевиќ

By

Младиот пејач Тони Андреев ја препеја песната „Моја малена“ од Саша Ковачевиќ. „Имав можност да ги слушнам новите песни уште додека беа во демо-верзија и можам да кажам дека од сите  најмногу ми се допадна ‘Моја малена’. Ја слушам по 100 пати во денот, па затоа и на неа снимив кавер-верзија. Цело слободно време го користам за да работам на нови проекти и драго ми е што мојата публика знае тоа да го цени“, ни кажа Андреев.

dobivaj vesti na viber

Спотот го сними Алек Тасевски, а во видеото, покрај Тони Андреев, се појавува и гитаристот Тошо Јуца.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 6

watch anime dub Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao Tokyo Revengers

Naruto Episode 216

Your Lie in April Episode 21

tải go88