(Видео) Внуката на Павароти пее како него

By

Внуката на оперскиот пејач Лучијано Павароти, Марија Крачун, пее импресивно како својот дедо.

Таа на едно гостување во италијанската телевизија РАИ 1 пред неколку години ја отпеа песната Caruso и ги воодушеви сите.

Ќе ви се допадне

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 10 (https://funimationfree.com/m/ONQy/ep-10) at website https://funimationfree.com funimation dragon ball z

Watch Yashahime: Princess Half-Demon Episode 15 at AnimeFreak anime freak new site