(Видео) Возач на автобус предизвика несреќа поради пенкало

By

Возач на автобус се заби во џип и камион на автопат во Кина, поради тоа што се обидуваше да ја смени мината во своето пенкало и го отстрани вниманието од сообраќајот пред него.

Несреќата се случила месецов, а поради невниманието на возачот повредени биле три лица во патничкиот автобус.

Според информациите од кинеските медиуми, возачот ја загубил работата во автобуската компанија, а му се заканува и затворска казана.

Ќе ви се допадне