Викенд хороскоп за 4 и 5 февруари: авантура за Лавот, Рибите ќе ги надминат љубовните проблеми

Овен

За Овните, овој викенд ги става во центарот на вниманието и им дава можност да бидат самоуверени и храбри. Кажете и збогум на пасивноста и преземете го носењето одлуки за себе. Во недела ја имаме полната Месечина во Лав која ви носи силно охрабрување, давајќи ви можност да ја преземете контролата во вашите љубовни односи и дајте си момент да направите мала анализа на вашиот љубовен живот, без оглед на вашиот статус. Слободните Овни ќе бидат отворени за нови искуства и социјализација. Со полната Месечина на 5 февруари, време е да ги проширите своите хоризонти и да бидете флексибилни во комуникацијата со нови личности во вашиот живот. Искористете ги социјалните настани за да запознаете нова личност, особено преку разговори кои ви одговараат.

Бик

Биковите имаат потреба од поддршка од другите луѓе, но малку им е тешко да побараат помош. Излезете од својата школка и дозволете им на другите да ја слушнат вашата приказна, што и да имате да споделите со нив. Полната Месечина во недела ви овозможува да се ослободите од пречките кои ве спречуваат да се поврзете со другите. Искористете го овој транзит за да поминете време со оние кои ви се драги и чија енергија ви носи добро расположение. Потребна ви е релаксација, а тоа ќе го најдете во нивното друштво. Слободните Бикови ќе поминат квалитетно време со луѓето кои им значат. Искористете го своето време на квалитетен начин. Полната Месечина ќе ви го покаже значењето кое другите можат да го имаат на вас. Верувајте во себе и во сопствената вистина.

Близнаци

За родените во овој знак, комуникацијата е најважна овој викенд. Полната Месечина во недела ви носи можност да имате отворен разговор со вашата сакана личност, ако сте во врска. Ако тие имаат критика кон вас, прифатете го тоа и размислете за иднината на вашето партнерство. Имате можност да го продлабочите вашиот однос со кооперативен и хармоничен начин на однесување. Слободните претставници имаат многу нови можности за љубовни средби, благодарение на поставеноста на планетите. Полната Месечина на 5 февруари ви носи зголемени можности да најдете љубов. Ослободете се од старите рутини и пробајте нешто ново.

Рак

За Раковите, овој викенд носи можност да донесат голема одлука. Потпрете се на интуицијата и дајте им поддршка на вашите сакани, особено на вашиот партнер, ако сте во врска. Прифаќајте ги можностите како што доаѓаат, бидејќи тие се добри за вас, овој период. Слободните Ракови можат да очекуваат промена на плановите и да дојдат до неочекувана добра и пријатна ситуација. Можеби ви делува како да не знаете на што сте, но токму тоа ќе ви донесе нешто одлично. Ако барате љубов, полната Месечина ви дава можност да го најдете тоа што го барате.

Лав

За Лавовите можни се турбуленции, овој викенд. Овој период би можел да ви донесе збунетост, но и шанса да дојдете до нови решенија. Ако сте во врска и ви делува дека вашиот партнер се оддалечува од вас, пробајте да разговарате и да дадете поддршка без да носите заклучоци. Полната Месечина е во вашиот знак, носејќи ви голема шанса да почнете од почеток. За слободните Лавови, ова е викенд посветен на авантура и нови искуства. Бидете подготвени за промена и трансформација. Љубопитни сте и заинтересирани за нови луѓе, а тоа позитивно влијание на вашиот љубовен живот.

Девица

Родените во овој знак би требало да се трпеливи овој викенд и да не очекуваат брзи резултати. Наместо тоа, фокусирајте се на вистинските намери и најдете ги признанијата и поддршката во себе, не од другите. Полната Месечина на 5 февруари ви носи промена во начинот на размислување и ви носи можност да бидете благодарни за можностите кои ги имате на располагање. Ако сте во врска, времето поминато со саканата личност ќе биде драгоцено за вашето расположение. Слободните Девици би можеле да се соочат со ограничена енергија овој викенд, па затоа бидете мудри со кого минувате време. Бидете со луѓе кои се топли и чија енергија ве исполнува со убави чувства. Љубовта можеби не ви е приоритет во овој момент, но полната Месечина во недела ве насочува кон личен развој. Уживајте во процесот.

Вага

Вагите кои се во врска ќе уживаат во дебатите, овој викенд. Ќе споделувате различни перспективи во саканата личност, а тоа може да донесе измешани емоции кои ќе ја стават вашата врска на голем тест. Важно е да останете објективни и смирени, бидејќи тоа ќе ви донесе голем прогрес во вашиот љубовен однос. Исто така, клучно е да внимавате како комуницирате. За слободните Ваги, полната Месечина во недела носи можност да се посветат на љубовниот живот. Не чекајте работите да се случат сами од себе, туку вложете се да во тоа. Не дозволувајте стравот од непознатото да ве остави да бидете неактивни. Одете бавно, чекор по чекор, но не се откажувајте.

Шкорпија

Поставеноста на планетите е таква што би можела да донесе интензивни емоции во вашите љубовни односи. Можеби ќе ви биде тешко да и верувате на саканата личност, а тоа може да доведе до потенцијален конфликт. Направете чекор назад и испитајте ја ситуацијата, но дајте напор тоа да е објективно и имајте предвид како вашите зборови би можеле да влијаат на она што се случува. Полната Месечина во недела ви носи можност да дојдете до поголемо разбирање и јаснотија. Слободните Шкорпии се подготвени да заборават на инертноста и да се препуштат на нови искуства. Со полната Месечина во Лав во недела, ќе бидете импулсивни и храбри што ќе ви донесе задоволство во вашето секојдневие. Кога станува збор за љубовта, слушајте ја својата интуиција и бидете внимателни за тоа какви одлуки носите, за да избегнете разочарувања.

Стрелец

За Стрелците овој викенд носи можност да поминат квалитетно време со своите сакани, но и да истражат нови хоризонти. Искористете го овој момент за да го средите својот ум од непотребниот стрес и негативни мисли. За време на полната Месечина во недела, ќе ги почувствувате промените кои доаѓаат. Препуштете се на трансформацијата. Слободните Стрелци кои посакуваат позитивни ситуации овој викенд, ќе мораат да излезат од својата пријатна зона и да испробаат нешто ново. Дајте им го на другите она што го очекувате од нив. Полната Месечина во недела би можела да ви ја донесе храброста која ви е потребна. Ставете ја љубовта на прво место, тоа зависи од вас.

Јарец

Од Јарците, овој викенд бара адаптабилност и издржливост. Можни се неочекувани ситуации во кои ќе треба да покажете колку сте силни, затоа е важно да останете трпеливи и мирни. Следете ги ситуациите од блиски, но со воздржаност и разбирање. Ова особено се однесува на Јарците кои се во врска. Слободните Јарци можат да очекуваат предизвици во потрагата по љубов. Полната Месечина во недела го става на тест вашето трпение. Потрудете се да останете смирени и да не реагирате бурно ако некои ситуации не се одвиваат онака како што очекувате. Ако некој со негативна енергија се труди да ги нарушите вашите планови, не го сфаќајте тоа лично.

Водолија

За Водолиите, овој викенд носи можност за раст и трансформација. Ја имате поддршката од полната Месечина која ви носи можност за промени. Ова може да донесе мали предизвици во вашата љубовна врска, но сфатете го како период во кој можете да ги надминете проблемите и да најдете спокој во прегратките на саканата личност. Слободните Водолии имаат среќа овој викенд. Пред вас се повеќе љубовни можности, но сето тоа ви делува несигурно. Направете чекор назад и фокусирајте се на она што ви е навистина важно. Полната Месечина во недела ќе ви помогне да ги разберете своите чувства.

Риби

За Рибите, можно е да е нарушена хармонијата во нивните љубовни односи, но во недела навечер, ќе успеете да ги надминете проблемите и да најдете мир. Во тоа ќе ви помогне полната Месечина која носи можност да ги надминете недоразбирањата и да се насочите кон лични промени со цел да се поврзете подобро со својот партнер. Слободните претставници на овој знак би можеле да се разочараат ако другите не ги исполнат своите ветувања. Бидете блиску до оние луѓе во чие друштво уживате. Полната Месечина носи можност да ја преиспитате лојалноста, но и вашиот пристап кон љубовта. Промените се неизбежни, затоа е добро да останете објективни и да ги оставите да се случат.