Висока половина на панталони се хит оваа зима за жените што сакаат да изгледаат послабо

Доколку не сте навикнати да го избирате најдобриот модел на панталони за себе, држете се до некои универзални правила. Доколку сакате да купите панталони кои визуелно издолжуваат, изберете ги оние фармерки кои имаат повисок струк и доаѓаат во форма на флеер модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeanne Ménard (@jeanne_andreaa)

Лесен или тексас материјал подобро ќе ја нагласи фигурата на вашето тело, а според тоа можете да ја изберете бојата како и должината на панталоните.

Овие панталони одат со секој стил на облека и лесно се прилагодуваат на различни стилови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ambre Deveaux (@_droledefrimousse_)

За деловната верзија на моделот, фокусот треба да биде на построг моден избор. Овој тип на панталони можете да ги купите и во појаки бои, за да создадете совршен и весел стил.

Кога станува збор за вечерно излегување, овој тип на панталони најдобро одговараат со ефективни кроп топови или блузи, а многу добро ќе изгледаат во комбинација со корсети кои се голем хит оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi)

Scroll to Top