14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок

Послушноста кон Новиот светски поредок може да биде многу опасна. Доколку постапите според неговите внимателно осмислени илузии, може да изгубите се, дури и да се разболете и умрете.

dobivaj vesti na viber

Сериозните временски барања бараат сериозни мерки, пишува activistpost.com.

Психопатската владетелска елита, која управува со банките, оружјето, златото, дрогата и нафтата… држејќи се на ланецот на политичарите, полицијата, војската и масовните медиуми, ја имаат моќта над  нашите пари, здравје, храна, вода, зраци и целата наука и технологија, со кои имаат за цел целосно да доминираат врз човечкиот вид.

Ви предлагаме да ги послушате нашите 14 совети како да се подготвите за неизвесната блиска иднина.

1. Престанете да обрнувате внимание на корпоративните мејнстрим медиуми.

Исклучете го телевизорот. Свртете се кон алтернативните медиумски извори, доколку сакате да ја слушнете вистината. Научете да разликувате дезинформација од вистина.

2. Немојте да гласате за поголемите политички партии

Со гласањето за овие партии, својата моќ им ја давате на криминалците кои понатаму ја шират агендата на Новиот светски поредок. Не е важно кој ќе го добие гласот. Сите нив ги финансира и поддржува владејачката елита. Кој и да победи, политичарите и партиите ќе биде одбрани така да служат на вољата на својот господар, а не на вољата на својот народ. Има многу луѓе кои тоа го знаат, но не разбираат во целост. Изборот на било која партија наместо друга, носи само краткорочна добивка.

3. Правете детоксикација

Користете одредена храна и суплименти за да се детоксифицирате и да го лишите својот организам од загадувањето и отровите. Вратете го здравјето и заштитете го телото, така што ќе ги отстраните флуоридите, клоридите, брмоидите, тешките метали, зрачењето и другите токсини.

4. Пијте чиста и филтрирана вода

Избегнувајте вода од цевки која е полна со хемикалии, или флаширана вода во пластична амбалажа. Користете филтери за да ја прочистите водата.

5. Јадете органска храна

Јадете многу органски зеленчук и овошје, како и семиња. Не се воздржувајте да потрошите некоја пара повеќе за своето здравје.

6. Избегнувајте брза храна

Избегнувајте брза храна со полно шеќери, сол и разни транс масти. Така избегнуватјте и ГМО храна.

Немојте да користите храна од микробранова печка или алуминиумска фолија за готвење, затоа што на тој начин ја расипувате храната и му нанесувате штета на своето здравје. Немојте да готвите храна на висока температура премногу долго. Екстремните температури ги уништуваат хранливите материи (особено витаините и ензимите) и ја намалуваат вредноста на храната.
7. Користете природни или органски производи за лична хигиена

Избегнувајте токсични хемикалии кои се наоѓаат во анорганските производи за лична хигиена.

8. Избегнувајте нискофреквентно електромагнетско зрачење

Тука се мисли на телефонските мрежи, изворите на бежичен интернет, микробранова печка, мамограм, рендгенско зрачење и компактно флуоресцентно осветлување. Сите овие извори на зрачење се поврзани со сериозни болести како ракот, така и нервните и хормонски пореметувања.

9. Избегнувајте вакцини

Вакцините не се безбедни, а не се ни ефикасни. Можете да станете многу болни поради овие измамнички производи, чија цел е само да носат профит на фармацевските компании.

10. Немојте да се приклучувате на војската

Не бидете глупи и немојте да бидете пиуни на владејачките елити кои работат единствено за нивната моќ, профит и политички добробит за нив.

11. Отстранете ги токсичните амалгамски пломби

Докажано е дека пломбите со жива предизвикуваат оштетување на мозокот, намалување на IQ, имаат допринес на депресијата и друго. Посетете забар и кажете му да ги отстрани, и да ги замени со безбедна алтернатива како што се имплантите од циркониум.

Расипувањето на забите може да се спречи со правилна исхрана. На пример можете да користите кокосово масло за перење на устата, поради тоа што содржи Лауринска киселина, со антибактериски својства.

12. Чувајте ги залихите на храна и вода

Во случај на криза, опремете се со залихи на храна и вода за барем неколку недели, со надеж дека работите за тој период ќе се вратат во нормала. Кризата може да биде финансиска, може да биде лажна војна, или исцениран напад, може дури и да биде инвазија на вонземјани.

13. Трудете се да ја задржите самоодржливоста

Секогаш чувајте доволна количина на физички пари кај вас, за секој случај. Можеби не би било лошо да со дел од парите купите злато или сребро.

Почнете да користтите соларни панели или генератори на база на ветер наместо на гориво. Електричните возила исто така се нешто во што вреди да се вложи.

14. Кажете им на сите

„Они кои имаат привилегија да знаат, ја имаат и должноста да реагираат“, Алберт Ајнштајн.

Ова е мојот ултиматум:

Разбудете се! Користете го овој или сличен попис, и раширете го зборот кон своето семејство и пријатели, да се активираат.

 

Scroll to Top