Адвокатот на Марадона ги обвини лекарите дека бавно реагирале за да го спасат

Адвокатот на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, Матијас Морла, ги обвини лекарите дека бавно реагирале за да го спасат неговиот клиент, кој почина од срцев удар. Марадона почина во средата на 61-годишна возраст. Морла на „Твитер“ напиша и изнесе тешки обвинувања на сметка на лекарите и итната помош. Тој ги нарече криминални идиоти затоа што … Продолжи со читање Адвокатот на Марадона ги обвини лекарите дека бавно реагирале за да го спасат