Еден од исламските терористи работел за германската држава

By

Германската влада соопши дека во државната Канцеларија за мигранти и бегалци (Bamf) било вработено лице за кое постои сомнеж дека било поврзано со исламскиот тероризам.

Од Министерството за внатрешни работи објавија дека се води поширока истрага за работата на агенцијата за миграција, која ја покрена левичарската парламентарна група во Бундестагот, пренесуваат германските медиуми.

Бидејќи истрагата за тоа лице сè уште трае, малку информации се  достапни во јавноста.

„Сојузната влада е свесна за конкретниот сомнителен случај во врска со исламизмот и исламистичкиот тероризам“, објавиле од германското министерство.

Осомничениот работел во Bamf, кој е надлежен за барањата за азил, интеграција и случаи на репатријација. Bamf е под надлежност на Министерството за внатрешни работи.

Извор/Курир.рс

Ќе ви се допадне

KissAnime promare kissanime: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/RVMM/ep-5)

4Anime 4anime hunter x hunter: Watch One Punch Man Episode 11