(Фото) Русите со доказ дека Хитлер се самоубил и не побегнал во Јужна Америка по војната

By

Елизабета Пескова, ќерка на портпаролот на Кремљ, на својот инстаграм-профил објави слики од делови од вилицата на Адолф Хитлер и ги демантира теоретичарите на заговор, кои тврдеа дека диктаторот пребегал во Јужна Америка, каде што доживеал длабока старост и умрел од природна смрт.

Пескова ги објави документите и слики од остатоците од вилиците на Хитлер и Ева Браун, кои со децении се чуваат во магацин во тајната архива на Руската федерална служба за безбедност.

Таа покрај сликите напиша дека нејзиниот пријател и голем љубител на историјата Пјер Малиновски побарал да ги види остатоците затоа што не сите се убедени дека Хитлер се самоубил во 1945 година.

„Верувале или не, но благодарение на ДНК-анализите, што ги направи францускиот антрополог Шарлије во 2018 година, потврдено е дека овие остатоци што се наоѓаат од архивите на Федералната служба за безбедност навистина им припаѓале на Хитлер и Ева Браун“, напиша Пескова.

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Shonen Maid (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to anime online

Watch Why the Hell are You here, Teacher!? Special Episode Full

WCOStream: Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 anime episode 13 online free at https://wcostream.cc wcostream amazing world of gumball

Watch Ikkitousen: Xtreme Xecutor Specials Episode 6

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/gogoanimebe

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimebe