Конечно откриена вистината за чудовиштето од Лох Нес

By

Нема човек на планетата кој сеуште нема слушнато за една од најголемите светски мистерии, чудовиштето од шкотското езеро Лох Нес.

dobivaj vesti na viber

Илјадници истражувачи и авантуристи се обиделе безусешно да го снимат мистериозното Неси чудовиште, а мидот за истото се пренесува од генерација до генерација.

Но, Боб Стјуарт, пратеник во британскиот парламент, вели дека оваа приказна за чудовиштето е измислотина и дека има докази за тоа.

Неговиот вујко на смртна постела, наводно му открил тајна, дека пред 85 години била измислена приказната за необичното чудовиште од Лох Нес.

А причината е речиси неверојатна. Во 1933 година тој доцнел во школо и смислил оригинално оправдување. На наставникот му рекол дека видел чудовиште во езерото. Наставникот ги известил локалните весници и така е роден митот.

Веќе утредента „Invernes Kurier“, објавил сензационален текст, а уредникот на весникот го избрал изразот „чудовиште“.

Медиумската патка повеќе никој не можел да ја спречи. Лондонските весници испратиле новинари во Шкотска, а наскоро била понудена и награда од 20.000 фунти за ловење на монструмот.

Ќе ви се допадне

animes online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch animes Attack on Titan Final Season (Dub)

anime website Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

One Piece (Dub)

anime sites DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24