Мистериозна болест во Индија

Официјални лица во Индија ја истражуваат причината за појавата на неидентификуваната болест поради која повеќе од 140 луѓе биле хоспитализирани изминатиот викенд, пренесува „Курир.рс“. Пациентите имале широк спектар на симптоми – од мачнина до напади и паѓање во несвест, пренесува Би-би-си. Лекарите објасниле дека многумина закрепнале и бргу биле отпуштени. Локалните медиуми велат дека пациентите направиле … Продолжи со читање Мистериозна болест во Индија