Симпсонови предвидоа како Камила Харис ќе биде облечена на инаугурацијата

By

Анимираната серија „Симпсонови“ има долга историја во предвидување на работите. Последното во низата работи што успеаја да ги предвидат е облеката со која Камала Харис се појави на инаугурацијата на новиот американски претседател, Џо Бајден.

Некои велат пак дека Харис е само обожавателка на еден од ликовите во серијата, Лиса Симпсон. Во епизодата Bart to the Future токму Лиса станува првата жена претседател на Америка. Во таа епизода девојчето е облечено исто како и Камила Харис на вчерашната инаугурација.

Камила стана првата жена на позицијата потпретседател на Америка, па многумина ја поврзаа со Симпсонови. Нејзината облека привлече најгмногу внимание за време на инаугурацијата. На себе таа носела виолетово сако, маица со бисерен накит и обетки, исто како и Лиса во серијата.

Од друга страна, пак, Харис често ја нови виолетовата боја во спомен на Ширли Чишолм, првата црна жена избрана за Конгресот. Таа се кандидира за претседател на САД во 1972 година.

Бисерите честопати се носат како почит кон нејзиното сестринство на „Алфа Капа Алфа“ на Харвард.

 

 

Ќе ви се допадне

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/wkb6) Episode 13 at website https://animefreak.ws animefreak death note

The Daily Life of the Immortal King Episode 15 at AnimePlanet anime planet overlord