Трамп рекол Македонија нема да влезе во НАТО под сегашното име

By

Според бугарскиот портал „Епицентар“, Вашингтон нема да дозволи Македонија да влезе во НАТО со сегашното име на земјата. Порталот пишува дека оваа изјава американскиот претседател Доналд Трамп ја дал во четвртокот за време на прославата на Денот на независноста на Грција во Белата куќа.

Во своето обраќање на свеченоста, претседателот ја пофалил Грција како основа за западната култура и цивилизација и рекол дека основачите на САД се инспирирале од историјата на грчките градски држави кога го изготвувале Уставот на САД.

При одбележувањето на Денот на независноста на Грција, Белата куќа била обена во сино и бело.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime sites Fairy Tail

free anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21

AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub)