(Видео) Доналд Трамп објави видео со кое ја докажа изборната измама

By

Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, објави снимка во која работници наводно ги пакуваат гласачките ливчиња што пристигнале преку пошта.

dobivaj vesti na viber

На снимката се гледа како мажи во униформи ги вадат писмата од поштенските сандачиња во кои биле гласачките ливчиња и ги пакуваат во црна торба.

Со тоа тој тврди дека изборите биле наместени и дека му е жал поради нивото на кое се спуштила нивната држава.

„Ги барате гласачките ливчиња. Зарем до ова ниво дојде нашата држава?“, напиша Трамп на „Твитер.

За потсетување, на американските претседателски избори победата ја однесе демократот Џо Бајден, а Трамп не прифати пораз и веќе со денови говори за изборна кражба.

Ќе ви се допадне