(Видео) Напаѓачот од Перм ги објавил мотивите пред да го изврши масакрот во Универзитетот

By

Локалните медиуми го идентификуваа напаѓачот на Универзитетот во Перм. Станува збор за 18-годишниот Тимур Бекмансуров, а според информациите од медиумите, пред да биде убиен во престрелката со полицијата, тој убил осум, а ранил шест лица.

Во постот на социјалните мрежи напишани непосредно пред нападот, Тимур ги објаснил своите мотиви. Тој објаснил како ја добил дозволата за да носи и да може да користи оружје. Вели дека успеал да ги положи сите потребни психијатриски тестови.

Објаснил дека го избрал овој универзитет затоа што пред четири години направил сериозна грешка, а според тоа што го напишал, експертите велат дека станува збор за момче кое било во тешка психичка состојба.

„Колку и да се познавам себеси, секогаш ќе мислам на смрт. Не знам колку можам да убијам, но ќе направам сè за да понесам колку можам повеќе со мене“, напишал Тимур.

Извор/Индепендент

(Видео) Напад на Универзитет во Русија, студенти бегаат низ прозори, има и жртви

Ќе ви се допадне

Watch Ano Natsu de Matteru: Bokutachi wa Koukou Saigo no Natsu wo Sugoshinagara, Ano Natsu de Matteiru. Episode Full

Yozakura Quartet Episode 12

KissAnime: Date A Live (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime beastars

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimebe

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1585120