(Видео) Огромна огнена топка снимена на небото над САД

By

Жителите на Америка, кои живеат на североистокот на земјата, во неделата вечерта забележале огромна огнена топка на небото. Некои од нив ја снимија со камерите на мобилните телефони, а снимките ги споделија на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Огнената топка главно е видена над подрачјето на Њујорк и Конектикат, но извештаи пристигнале од целиот регион, е наведено од Американското друштво за метеори.

Оваа непрофитна организација соопштила дека примила повеќе од 280 извештаи од луѓе, вклучувајќи ги и оние во Масачусетс, Делавер, Њу Хемпшир, Роуд Ајленд, Вермонт и други.

Ќе ви се допадне

go88 bị điều tra

https://sunwin.fan/