(Видео) Тимот на Трамп објави снимка од мистериозно изнесување на гласови во Џорџија, без сведоци и супервизори

By

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не се откажува од тврдењето дека претседателските избори се украдени, а неговиот тим продолжи да изнесува докази за, како што велат, очигледните измами.

Најновото видео кое го објави неговиот тим е снимка од безбедносните камери од едно од местата за броење на гласови во сојузната држава Џорџија.

Како што се тврди, на него јасно се прикажани 4 лица, кои од непознати причини останале во просторијата, откако претходно им било кажано дека броењето за тој ден завршило.

Исто така, се гледаат повеќе боксови со полни гласачки ливчиња, кои се извлекуваат под црната маса, откако супервизорите наредиле просторијата да се испразни.

За какви гласачки ливчиња станува збор, засега не е познато, но се поставуваат прашања, зашто тие гласови се одвоени од другите, каде ги носат и како е можно луѓето на снимката и понатаму да престојуваат во просторијата, без сведоци.

Исто така се додава дека машината за броење можела да пребројува по 3000 гласачки ливчиња на час, а луѓето од снимката, поминале во просторијата најмалку два часа.

Ќе ви се допадне

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 13 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime site

Higurashi: When They Cry – Gou Episode 15 at ANIMEFLIX animeflix hunter x hunter 2011