(Видео) Убиен шефот на Иранската нуклеарна програма

Шефот на иранската нуклеарна програма за вооружување, Мохсен Фахризад, е убиен денес во близина на Техеран, пренесува „Ројтерс“. Фахризад починал во болница каде бил пренесен, потврдиле од иранското Министерство за одбрана. Тие нападот на научникот го нарекле терористички акт. Првите информации кои стигнале, биле дека тој бил убиен, но новинската агенција „Фарс“, навела дека тој … Продолжи со читање (Видео) Убиен шефот на Иранската нуклеарна програма