Дневен хороскоп за понеделник, 13-ти мај

ОВЕН
Поставете ги вашите нови задачи без да се грижите за тешкотиите поради нахалноста на вашите конкуренти, кои сакаат по секоја цена да ги дознаат вашите планови. Игнорирајте ги и не им давајте објаснувања. Определете ги вистинските граници на вашите можности, не си поставувајте глобални деловни задачи, за да не доживеете неуспех без да го сфатите тоа.

БИК
Добро е невработените, без разлика колку време се на принуден одмор, да бараат работа и во никој случај да не ја одбиваат добиената понуда. Во спротивно, ќе се лутат самите на себеси за проблемите што се појавуваат. Ќе добиете поддршка од влијателни луѓе. Успехот е можен ако се занимавате со трговија, како и со производствена активност.

БЛИЗНАЦИ
Имате можност да направите успешни претставување, но нема да ви се допаднат промените со кои секогаш не се согласувате, иако се во ваша полза. Не се расправајте, бидејќи одлуката за нив ја донеле вашите претпоставени. Не е препорачливо да патувате. Размислете каков бизнис да започнете ако сте невработени. За оние од вас кои работат со ниски плати, да спроведат успешни разговори зе нивно зголемување.

РАК
Стабилизирајте ги заземените позиции. Ќе мора да прифатите промена во вашите планови која е надвор од ваша контрола. Внимавајте на работното место за да избегнете непоправливи грешки. Ќе бидете лути што не сте во можност да ги изразите своите способности. Меѓутоа, ако сте претпазливи и предвидливи, успехот ќе ве следи.

ЛАВ
Во текот на денот бидете внимателни со познанства, состаноци и разговори – деловни и лични. За време на патување ќе запознаете луѓе, но познанствата нема да бидат успешни, ниту како пријателство, ниту како нова можност за иден развој за деловна соработка. Подобро да не се доверувате. Бидете внимателни и не зборувајте премногу за да избегнете разочарувања.

ДЕВИЦА
Денот е многу добар и успешен за сите кои се зафатени со креативна професија. Стабилизирајте го она што сте го постигнале на работното место и внесете ред во деловните односи, но без да покажувате агресија. Не треба да се обидувате да тргнете во нова насока само затоа што некој ве налутил, а не е време за драстични промени во вашиот живот. Бидете одговорни за вашите должности.

ВАГА
Добро размислете за вашите задачи пред да започнете со работа. Размислете дали имате желба и можност да создадете сопствен бизнис. Деловните состаноци се успешни. Разговорите со деловните партнери се корисни за вашите идни професионални планови и за вашата финансиска стабилизација. Вечерта променете ја околината и создадете пријатни емоции.

ШКОРПИЈА
Упорноста е вашиот најдобар помошник, но понекогаш ве напушта поради вашата тврдоглавост и неподготвеност да се закопате во рутината на секојдневието. Искористете го овој ваш квалитет. Имате завидна енергија и активни сте на работното место. Ќе достигнете уште еден врв на сечие изненадување. Ако одлучите да преземете нова задача, веднаш почнете да ја спроведувате.

СТРЕЛЕЦ
Ви претстои познанство кое суштински ќе ви го промени животот. Ќе мора да донесете важни одлуки поврзани со вашиот личен и професионален пат, за да не жалите и за пропуштените придобивки и за направените грешки кои ве повредиле. Совладете ја емоцијата. Расеаноста и песимизмот ве спречуваат од вистинска проценка на ситуацијата на работа. Контролирајте ја вашата емоција.

ЈАРЕЦ
Неочекуван разговор ќе има сериозно влијание врз вашата работа и долгорочните планови. Бидете внимателни ако сте вработени во јавниот сектор. Доколку сте решиле да инвестирате, разгледајте ги сите можни ризици пред да ги потпишете договорите. Размислете за вашите идеи пред да започнете да ги спроведувате вашите нови планови за поддршка.

ВОДОЛИЈА
Деловните состаноци можат да ви донесат успех доколку не претерате со претензиите и не се обидувате насилно да им го наметнете своето мислење на колегите. Колку и да сакате, нема шанси да бидете во предност на овој ден. И покрај опасноста од неуспешни разговори, должни сте да се занимавате со вашите итни задачи и да им помагате на колегите во деловните обврски.

РИБИ
Комуникацијата ја остварувате лесно. Имате можност да реализирате одложени, но посакувани деловни состаноци, кои долго време не можете да ги договорите, поради вработување на лицата за кои сте заинтересирани. Разговорите се успешни и секако ќе доведат до потпишување договори како и финансиска стабилизација.

Scroll to Top