Хороскоп за четврток, 14 март

Овен

Атмосфера на непредвидливост го опкружува овој ден. Можно е ненадејно пократко патување, но на крајот од денот ве очекува успех и финансиска добивка. Денес сте посебно расположени за љубов и станувате вистински магнет за спротивниот пол. Ве очекуваат бројни авантуристички можности. Пред вас е романтична вечер

Променете ја исхраната.

Бик

Денеска ве очекува ненадејна пречка, па ќе биде потребно да подготвите резервен план.

Биковите кои се во брак или врска и кои се незадоволни денес можат да донесат радикална одлука. Прагот на толеранција е надминат, па можно е денеска да донесете одлука за раскинување. Се чувствуваш добро.

Близнаци

Денеска успешно ќе ја завршите работата на долгорочен проект. Ве очекува извонредна финансиска добивка. Ве очекува авантура на патување. Близнаците сакаат промени, а денешниот ден ќе ви донесе разновидна возбуда и посебна динамика. Чувствителност на желудникот

Рак

Внимавајте, во вашата работна средина има луѓе кои се подготвени за интриги и манипулации. Љубовниот план за Ракот денес е обвиен со превез на мистерија. Чувствителност на грлото.

Лав

Овој ден е обележан со кратко ненадејно патување. Вашите деловни преговори треба да бидат успешни, а тоа ќе ви донесе финансиски успех на долг рок. Влегувањето во тајна врска е главното искушение на овој ден. Ова може да биде личност што сте ја запознале на патување или на работа. Гихт.

Девица

Денешниот акцент е ставен на финансискиот план. Ве очекува финансиски прилив од повеќе страни.

Девиците кои денес се во врска можат да донесат одлука да ја официјализираат својата врска. Размислувате за проширување на семејството. Дигестивни проблеми.

Вага
Денеска ве очекува важен разговор со претпоставените. Покажете ја својата дипломатска тактичност и стоички издржете ги критиките или некој негативен коментар, бидејќи сето тоа нема да има сериозни последици за вашите вкупни резултати и работна позиција. Го обвинувате партнерот затоа што е премногу фокусиран на деловните обврски. Намален имунитет.

Скорпија

Ситуацијата ќе биде доста непредвидлива, па некои плаќања може да доцнат. Подгответе план за вонредни ситуации. Скорпијата ја чека страсна љубовна авантура. Една фатално привлечна личност во знакот Бик или Девица може целосно да ве собори од нозе. Постојана кашлица.

Стрелец

И покрај дозата на ризик и донекаде тешките деловни преговори, ве очекува успех, а тоа ќе има посебно влијание за подобрување на финансиската состојба. Денес можете да ги преминете границите на пријателството, бидејќи почнавте многу повеќе да се чувствувате кон личноста која често ја гледате. Болки во зглобовите.

Јарец

Ве очекува голем успех во преговорите со странски земји, а тоа долгорочно ќе резултира со подобрување на вашиот бизнис. Јарците кои долго време се чувствуваат незадоволни од партнерот бараат радикално решение и посакуваат голема промена и животна промена. Слаба циркулација.

Водолија

Можноста за повеќе деловни понуди не може да ви создаде сериозен проблем, туку стратешка предност бидејќи ќе можете да ја изберете најдобрата опција. На патување ве очекува љубовна авантура. Проблеми со циркулацијата.

Риби

Рибите кои планираат да започнат приватен бизнис уживаат во посебната наклонетост на планетата, па ова е вистинскиот ден за нови почетоци. Денес се можни љубоморни сцени од вашиот партнер. Отстранете ги вашите сомнежи на време, инаку работите може драстично да се влошат. Болка во нозете.

Scroll to Top