Италијанска ТВ-водителка и актерка привлече внимание на социјалните мрежи: „Можете ли да ги потсетите вашите 20-годишни следбеници колку години имате“

Алесија Маркузи, италијанска ТВ-водителка, актерка и поранешен модел, деновиве привлече внимание кога објави фотографија во костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

Таа позира во бикини, а за тие фотографии доби многу комплименти од следбениците. Имено, Алесија има 51 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

„Можете ли да ги потсетите вашите 20-годишни следбеници колку години имате“, „За да изгледам вака, потребно е чудо“, „Не бевме вакви на 16 години“, „Најубавото тело во Италија, амин“, „Ти благодарам, сега ќе плачам пред огледалото“, се само некои од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

Scroll to Top