Како да го натерате да се заљуби во вас: хороскопот ќе ви помогне

Ако се прашувате како да натерате маж да се заљуби во вас, дознајте што е во хороскопот. Неговиот хороскопски знак ќе ви каже се…

Откријте што е во хороскоп вашата симпатија бидејќи може да ви помогне да го натерате да се заљуби во вас.

Овен
Претставниците на овој хороскопски знак се страсни и темпераментни. Затоа, тие сакаат до себе да имаат жена која е нежна и одмерена, односно жена која сакаат да ја заштитат. Откако ќе запознае таква девојка, обично строгиот и донекаде агресивен Овен се трансформира во нежен и грижлив маж. Ја опкружува својата сакана со внимание и ја носи во раце. Има само едно „но“: овие мажи се многу љубоморни. Доколку забележи макар и мал флерт помеѓу вас и друг маж, подгответе се за голем скандал.

Бик
Бикот сака со очите. Затоа, тој бара негувана, елегантна и убава жена. Тие дефинитивно ќе обрнат внимание на спектакуларна личност во елегантен црн фустан, убава фризура и привлечна (но не вулгарна!) шминка. Да, мажот Бик е голем естет. Во исто време, многу му е важно другите мажи да ја гледаат неговата сопруга и да му завидуваат. Но, ако некој Бик навистина ве сака, не мора да изгледате како кралица. На него ќе му изгледате прекрасно во тренерка и лесно фатена коса.

Близнаци
Мажите Близнаци се деца по природа. И без разлика колку години имаат, овој младешки ентузијазам останува со нив долго време. Тој сака таква жена покрај себе. Во спротивно, таа врска брзо ќе се прекине. Близнаците сакаат да патуваат. И не само до дестинации од категоријата „All Inclusive“, туку и најнеочекуваните и најекстремните опции. Сакаат планинарење, кампување, пешачење. Ако по природа сте авантуристи, големи се шансите да освоите некој Близнак.

Рак
Ако сакате да заведете маж Рак и да го натерате да се заљуби во вас, нема да ви биде лесно. Мажите Ракови се ужасно чувствителни и прилично несигурни за себе. Ќе мора постојано да го опсипувате со комплименти и да му кажувате колку е прекрасен и дека не можете да го замислите животот без него. И да се навикне и учи од неговите чести промени на расположението. Ако сето ова не ве натера да се откажете, знајте дека навистина сакаат уредни, педантни дами.

Лав
Лавовите не се заинтересирани за несериозни девојки. До таков маж може да биде само мудра и грациозна жена која ќе дава корисни совети, ќе го поддржи и ќе го води својот маж на вистинскиот пат. И, исто така, имајте на ум дека претставниците на овој хороскопски знак едноставно мразат лаги. Лавот може да прости се, но не и лаги и предавство. Овој непромислен чекор може да доведе до пукнатини во врската, па дури и до раскинување.

Девица
Ако сакате да заведете маж Девица и да го натерате да се заљуби во вас, знајте дека сака елегантни и одмерени жени кои носат минимална шминка. Нема да го освоите со светки, чипка и светол кармин. За целосно да го освоите, ќе треба да вложите многу труд и да разработите стратегија, бидејќи тој нема прв да тргне кон вас.

Вага
За мажот Вага важно е жената да биде слична на него. Дека таа има исти навики, слуша иста музика, гледа исти филмови како него и сака да патува во земјите што тој ги сака. Во принцип, треба да ги споделите сите негови интереси. Со таква дама, селективните Ваги можат бескрајно да го поминуваат целото слободно време. Покрај тоа, подгответе се за фактот дека мажот Вага сака изненадувања – и во кујната и во креветот.

Шкорпија
Мажот Шкорпија секако може да се нарече најинтересниот знак на зодијакот. Го сака сексот во сите негови облици. Почнувајќи од банални пози, завршувајќи со секакви задоволства, а понекогаш и перверзии. Затоа, скромна девојка, неискусна во сексот, не е најдобра опција за таков маж. Овој хороскопски знак има лидерски квалитети и секогаш ќе се смета себеси за глава на семејството, не давајќи му на другата личност можност да се отвори и да се прилагоди на врската. Од вас зависи дали ќе се справите со ова или не.

Стрелец
Стрелците се вистински авантуристи. Ќе мора да се согласите со сите нивни луди идеи и планови. Мажот Стрелец е снаодлив и храбар. Може дури и да ве вовлече во нелегални активности поради својата импулсивна природа. Покрај тоа, вашиот партнер ќе ги игнорира сите молби и барања да престане да се однесува така. Но, мажот Стрелец никогаш нема да дозволи неговата сакана да биде навредена, тој ќе застане зад неа како планина и ќе ја заштити од сите опасности.

Јарец
За да се заљуби Јарецот во вас, не треба да го „купувате“. Ова ќе работи само на ваша штета. Скапите подароци, патувања во премиум бањи и модерни ресторани воопшто не се негова приказна. За претставниците на овој хороскопски знак најважно е „времето дома“. Ќе биде среќен ако го пречекате дома од работа со крофни, љубов и внимание. Со такви подароци, сигурно ќе успеете да го освоите неговото срце. Исто така за Јарецот е важно мислењето на неговата сопруга: споделете ги вашите искуства и размислувања со него, бидете заинтересирани за неговата работа. Рамнодушноста и несериозноста ќе ја уништат врската.

Водолија
Водолиите се креативни луѓе со главите во облаци. За нив влегувањето во врска е како посета на Месечината. Затоа, не вршете притисок врз него. Ако ви се допаѓа мажот Водолија, дајте му време, научете да чекате. Ќе ви ги признае чувствата кога ќе почувствува дека многу му значите. Покрај тоа, ќе се изненадите колку тој може да биде романтичен. Приоритет ќе му бидат прашањата како да ја изненади својата девојка. Затоа, подгответе се за романтично јавање, базен распослан со ливчиња од роза и купки со шампањ. Но, знајте: ќе мора да почекате додека не стане „зрел“ за такви подвизи.

Риби
Рибите се прилично сложен хороскопски знак. Сакаат да се жалат на партнерот и да создаваат проблеми таму каде што ги нема. Сосема мистични, тие веруваат во натприродни сили и лоша судбина. Затоа бидете трпеливи. Само вистинска силна жена може да издржи таков маж. Разбирањето на неговите промени во расположението е клучно доколку сакате да го натерате овој маж да се заљуби во вас. И, се разбира, не земајќи ја лично неговата хистерија.

Scroll to Top