Мел Гибсон: Холивуд е полн со паразити кои се гостуваат со детска крв

Глумецот Мел Гибсон јавно изјави дека Холиуд е полн со паразити кои се гостуваат со детска крв. Тој вели дека детската крв е толку популарна во Холивуд, што практично функционира како посебна валута. Гибсон поради ваквата негова изјава се најде на црната листа во Холивуд.

Според него, тоа што е заедничко за сите светски негативци и владетели од сенка е педофилијата, а една од нјаголемите бази е славниот Холивуд, пишува Курир.рс.

Холивуд е сè освен она што луѓето го замислуваат. Навкнувањето на децата на секс почнува од најрана возраст, од цртаните филмови. Во нив, освен прикриените, но многу сугестивни сцени на секс, можат да се видат и насилни и педофилски симболи.

Авторката од истражувањето и филмот „Падот на кабала“, јавно упати прашање до империјата на „Дизни“, како можеле да се најдат симболите на илуминатите, како што се пирамидите и окото, во нивните цртани филмови?

Од каде симболите на педофилите на слатките и сладоледите кои децата ги обожаваат? Од кога почна децата да се нарекуваат слатки и секси, што се однесува до детската гардероба?

На експертски семинар во Кембриџ во 2018 година изнесен е застрашувачки заклучок, кој педофилите треба да го претстават како нормален.

Наводно, повеќето од машката популација им припаѓа на педофилите, а интересот за педофилијата е нормално и здраво за машките, пренесуваат медиумите.

„Њујорк тајмс“, близок до кабала, пишува дека педофилијата не е злостор, туку пореметување, а за време на два разговори на едно од предавањата кое било одржано во Србија, педофилијата е претставена како нормална сексуална ориентација.

Еден познат магазин објавил и афирмативен разговор со жена која станала љубовница на татка си и која вели деак таквиот сексуален интезитет не го почуствувала со ниту еден друг маж.

„Секое студио е купено и платено со крвта на невините деца. Крвта на бебињата е толку популарна во Холивуд, што практично функционира како посебна валута. Холивудската елита е непријател на човештвото, надминувајќи го секое божјо табу познато на човекот, вклучувајќи ја и светоста на децата. Детската крв за нив е еден вид на берба“, изјавил Гибсон.

Прочуениот глумец тврди дека тие го јадат нивното месо. Ако детето пати од телото и душата пред смртта, тие веруваат дека тоа им дава дополнителна животна енергија.

„Овие луѓе напредуваат со помош на болката на децата, траумата, стресот, злоставувањето и патењето. бебињата се нивниот најскап бренд, најскап кокаин, кавијар и дијамант. Парите се вклучени во сето ова, немате поим колку пари се во прашање. Тоа е мрачен култ на тајни друштва за програмирање и контрола на умот“, додал Гибсон.

Колку таквото друштво е изопачено, говори и случајот на режисерот Џејмс Ган, автор на „Марвел“ кој со гордост кажува дека е педофил, нешто што изгледа е нормално во цел Холивуд. Поради своите испади тој добил отказ, но набрзо потоа е вратен на работа.

Меѓу агресивните бранители се и познати судии и политичари на високи позиции, како што е судијата од американскиот врховен суд Рут Бадер Гинсберг. Тука е и Патриша Хјуит, пратеничката на Лабуристичката партија во Британија.

Таа ги подигна границите за секс со децата од 14 години, а во некои случаи и од 10 години. Таа изјавила дека нема докази дека сексот им наштетува на децата. Поранешната британска премиерка Тереза Меј се залагала за педофилите можат да посвојат деца, а Шила Џексон Ли од Претседателскиот дом на САД, гордо го носи прстенот на љубителите на момчиња.

 

Scroll to Top