Не се работи за Кејт Мидлтон: Ова е моментално најпребаруваната жена на интернет

Кејт Мидлтон не се појавува во јавноста од Божиќ, а нејзиното исчезнување и фотошопираната фотографија предизвикаа бројни теории на заговор.

Британската јавност не ја смири видеото што го објавија локалните медиуми, а на кое Кејт и Вилијам излегуваат од локална продавница во Виндзор.

Социјалните мрежи беа преплавени со коментари дека Кејт воопшто ја нема во видеото, а додека некои веруваат дека се работи за видео генерирано од вештачка интелигенција, други се убедени дека се работи за нејзина двојничка.

Британката Хајди Аган одамна се прослави како двојничка на Кејт, а нејзиниот профил на Инстаграм, наречен Kate Middleton lookalike, е полн со фотографии на кои се гледа нејзината сличност со принцезата. Многумина се убедени дека токму таа се наоѓа на споменатото видео.

Откако се појави видеото од Виндзор, луѓето го преплавија Инстаграмот на Хајди со коментари, со некои чудни шеги. Имено, пред 10-тина часа Хајди објави нова фотографија со натпис: „Ја најдовме, добро се чувствува“, што беше доволно да предизвика бурни реакции.

„Госпоѓо, што правевте во продавницата?“, „Луѓе, ја најдов Кејт“, „Колку ви платија за да бидете во таа продавница?“, „Ова е жената што беше со Вилијам во продавницата“, се само дел од коментарите.

Притисокот на јавноста е толку голем што Хајди мораше да се изјасни.

„Очигледно имаше шпекулации за тоа дали Кејт и Вилијам се во тоа видео. Добив многу пораки на социјалните мрежи. Луѓето мислеа дека сум јас, но не. Бев на работа во тој момент за да можам да кажам не бев јас. 100 проценти сум убеден дека Кејт Мидлтон и Вилијам се во тоа видео. Значи таа е жива, можеме да бидеме сигурни во тоа. Сега отиде предалеку. Почна како шега за тоа каде е Кејт, но сега навистина е претворено во драма. Ова треба да престане“, изјави Хајди за Мирор.

Scroll to Top