Нова теорија на заговор: Твитерџии тврдат дека сопругата на Кание Вест е комичарот Пит Дејвидсон

Кание Вест и неговата нова сопруга Бјанка повторно се мета на коментари, а целата драма ја започнаа твитерџии кои тврдат дека партнерката на раперот е всушност Пит Дејвидсон.

Комичарот едно време беше заедно со бившата на Кание, Ким Кардашијан, па сега твитерџиите се шегуваат дека на овој начин раперот сакал да ѝ врати.

Неодамна на „Твитер“ се појави модифицирана фотографија од нив двајцата која предизвика лавина од коментари, па голем број други драми што го следеа Вест по разводот, сега паднаа во сенка.

„Кание си го најде Пит Дејвидсон“, бил урнебесниот твит, кој брзо потоа доби верзија на „Тик ток“ и на „Инстаграм“. „Бјанка е ист Пит целосно. Луѓе, ова е Пит“, биле коментарите на голем број тивтерџии. Засега главните актери на оваа драма се немаат огласено.

Scroll to Top