Поради еден детаљ многумина мислат дека победата на Швајцарија е наместена, се споделува фотографија

Швајцарија победи на Евровизија, а многумина се’ уште негодуваат.

На социјалните мрежи сега се споделува фотографија, по која евровизиските фанови велат се’ било однапред договорено, иако се разбира, дека не може да се докаже и станува збор за теорија на заговор.

Имено, твитерџиите го споредуваат изгледот на сцената на овогодинешниот Евросонг со швајцарското знаме.

„Не верувам во случајности“, стои во описот на објавата на Твитер.

Scroll to Top