Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е добриот секс, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

Американка – Трансформацијата на модерната прва дама, од Хилари Клинтон до Џил Бајден, е книга на дописникот на Њујорк Тајмс од Белата куќа, Кејти Роџерс, објавена оваа недела. Делот за секс сочинува само неколку параграфи во книгата од 276 страници, но веќе ги поттикна медиумите да се најдат на насловните страници.

Роџерс пишува дека Бајден одлучил да не се кандидира за претседател во 2004 година, а одлуката им ја соопштил на соработниците откако Џил Бајден влегла во просторијата облечена во кроп и на нејзиниот стомак исчкртала пораката „НЕ“.

Бајден, кој сега има 81 година, им кажа на група поддржувачи во тоа време дека не е премногу заинтересиран да се кандидира за претседател.

„Попрво би останал дома и да водам љубов со сопругата додека моите деца спијат“, рече тој.

Неговиот портпарол само го отфрли коментарот на неговиот шеф, откривајќи дека тогашниот сенатор Бајден бил „искрено и целосно вљубен во својата сопруга“, пишува Роџерс во својата книга.

Во книгата се зборува и за страдањата низ кои поминал сегашниот американски претседател кога неговата прва сопруга Неилија и ќерката Наоми загинале во сообраќајна несреќа во 1972 година. Тој се оженил со Џил во 1977 година, но Роџерс пишува дека морал да ја запроси пет пати пред таа да се согласи.

 

Scroll to Top