(ВИДЕО) Ацо Станковски: Американците нè запрашуваат со алуминиум, затоа сме апатични

Александар Станковски вечерва при неговото гостување во емисијата „Ѕид“ на Алфа ТВ изнесе теорија на заговор дека Американците прскале со кем-трејлс и алуминиум за да го смируваат народот и да го направат апатичен.

– Имам чувство дека сме запрашувани. Никој не го потегна тоа прашање. Верувам дека прскаат алуминиум и нè трујат поради што стануваме апатични, рече Станковски во емисијата во којашто гостинка беше и поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска.

(Извор/А1Он)

Scroll to Top