(Видео) Две жени во среќен брак: „Јас имам 29, а жена ми 66“

Жена чија сопруга е 37 години постара од неа, откри дека се посреќни од кога било и покрај тоа што странците лошо реагираат на нивната необична врска.

Џулија Зелг (29) и Ејлин де Фрист (66) се запознале на Тиндер и се венчале во 2019 година, и покрај речиси четири децении разлика и имаа работа со различни луѓе кои редовно мислат дека се мајка и ќерка, пренесува The Sun.

@juliazelg 🩷New video just dropped on my YouTube. Link in bio. 🤯 . . . #wlw #queerwomen #agegaprelationship #agegap #agegapromance #enm #ethicallynonmonogamous #lesbianagegap #agegapcouple ♬ original sound – Julia Zelg

Џулија вели дека Ејлин дури била обвинета за педофилија, но и покрај реакциите, лондонската двојка инсистира дека тие остануваат „тим“. Меѓутоа, откако се бореле со брачните проблеми за време на карантинот, парот решил да го отвори својот брак и двете лежерно се гледаат со други луѓе. Со правила кои се фокусираат на тоа да бидат многу искрени една со друга во секое време, тие дури се запознаваат и со љубовниците.

Scroll to Top