Рецепт за домашни тортиљи

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

2 шолји брашно
1 шолја вода
по вкус сол
6 лажици путер

Начин на подготовка:

Просејте го брашното, потоа додајте омекнат путер, сол и замесете мазно тесто со топла вода. Оставете го да одмори најмалку десет минути, а потоа поделете го на топчиња со саканата големина. Секое топче расукајте го во круг, па печете во добро загреана тава од двете страни по неколку минути. Наполнете ги тортиљите со фил по желба.

Ќе ви се допадне

go88 rút tiền

https://sunwin.gg/