(Видео) Корејски бенд ја препеа „Молитва“ од Марија Шерифовиќ: Ова е најдобра верзија на песната, призна пејачката

By

Корејски бенд ја испеа песната „Молитва“ од Марија Шерифовиќ во шоуто Phantom singer и ја воодушеви пејачката. Таа на инстаграм стори ги пофали четворицата пејачи и напиша дека ова е најдобрата верзија на песната што таа некогаш ја слушнала.

Марија ја испеа „Молитва“ 2007 година и победи на Евровизија.

Видеото од корејскиот бенд се споделува на социјалните мрежи, а фановите на Шерифовиќ, но и евтровизиските фанови коментираат дека тие се одлични и дека треба заедно со Марија да ја испеат песната во живо.

Ќе ви се допадне