Александра Пријовиќ на 15 години избегала од дома да се мажи, мајка ѝ едвај ја прибрала со полиција

By

Александра Пријовиќ (27) е во брак со Филип Живојиновиќ, а во бракот го имаат синот Александар. За јавноста љубовниот живот на популарната пејачка започна кога таа му стана девојка на  Филип, но медиумите не ја забораваат и љубовната приказна со српскиот музичар Миомир Јовановиќ. Пред да го запознае синот на Брена, Александра била во љубов со Јовановиќ поради кој избегала од дома на 15 години, пренесуваат српските медиуми. Таа откако побегнала сакала да се омажи за него, но нејзината мајка со полиција ја вратила ќерка си дома.

dobivaj vesti na viber

Неодамна медиумите го посетиле бившиот на Пријовиќ за нивната љубов. „Па тоа е младост – лудост. Бевме двајцата млади, кој размислувал тогаш со главата. Јас сега имам сопруга, таа си има свој сопруг и сè тоа е минато“.

Ќе ви се допадне